• יו"ר: ד״ר רן שטיינברג
  • מזכיר: ד״ר דן ארבל
  • גזבר: ד"ר דרגן קרברושיץ
  • חברת ועד: ד״ר ענבל סמוק
הודעות

עדכונים לפעילות באיגוד

להלן מכתב לחברי האיגוד לכירוגיית ילדים בנושאי מנתחים אורחים מחו"ל, פרוטוקול לטיפול בכאב סב-ניתוחי, כנס EUPSA ועוד

לחברי וחברות האיגוד שלום רב,

להלן עדכונים לפעילות באיגוד:

השתתפות מנתחים אורחים מחו"ל:

בתאריך 29.11 – יום חמישי הבא ישתתף Prof Alastair Millar בניתוח שיבוצע בביה"ח מאיר בכפר סבא. המדובר בתינוקת בת 8 חודשים הסובלת מ-wide gap esophageal atresia ובה יבוצע כנראה ניתוח של colon interposition - הניתוח יחל בשעה 08:30.

בתאריך 11.12 יום שלישי ישתתף Prof Marc Levitt בשני ניתוחים בביה"ח סורוקה בבאר שבע. ניתוח אחד הינו Redo of Imperforated Anus וניתוח שני למקרה עם מחלת הרשפרונג בה יבוצע שילוב ניתוחי של לפרוסקופיה עם גישה טרנס אנלית. בבוקר בשעה 08:00 ירצה האורח בפורום של רופאי בית החולים ואח"כ יתבצעו הניתוחים.

בתאריך 12.12 – יום רביעי ישתתף Prof Marc Levitt בשני ניתוחים בביה"ח שניידר בפתח תקווה. תינוק בן 20 חודשים לניתוח Redo PSARP - לאחר תיקון בעבר של ניצור רקטו-פרוסטטי.
ילד בן 15 שנים לאחר פציעה חודרת קשה באגן אשר עבר תיקון של פגיעה קשה בספינקטר האנלי ובהמשך נצפתה פיסטולה רקטו-וסיקלית.

כלל חברי האיגוד מוזמנים לצפות בניתוחים. אבקש מאלה שמתכננים להשתתף ליצור קשר עם ד"ר צביקה שטיינר, ד"ר דרגן קרברושיץ ופרופ' נפתלי פרויד מספר ימים קודם הניתוח.

טיפול בכאב סב ניתוחי:

בתאריך 18.11 הוזמנתי להשתתף בדיון בוועדה במכון לאיכות ברפואה בנושא נייר עמדה "הגישה לטיפול בכאב סב ניתוחי". יו"ר הוועדה – פרופ' לאוניד אידלמן,

הרעיון המרכזי הינו מתן סיוע לרופאי המשפחה בטיפול בחולים לאחר ניתוחים בקהילה למניעת כאבים.

בדיון הצגתי את הפרוטוקול למניעת כאב בו אנו משתמשים במחלקה לכירורגית ילדים תוך הדגשה שהטיפול במניעת כאב הינו בעל חשיבות גדולה בטיפול הסב ניתוחי.

בסבב הדוברים בוועדה הופיע רופא מלר"ד ילדים מאחד מבתי החולים אשר ציין כי בביה"ח בו הוא עובד – הוא אינו מכיר פרוטוקול טיפולי דומה.

להערכתי כל מחלקה לכירורגית ילדים קובעת לעצמה פרוטוקול טיפול בכאבים וזה תקין לחלוטין. במידה ויש מחלקה בה לא קיים פרוטוקול בנושא – אני מציע ומצרף פרוטוקול טיפול בכאב בו אנו משתמשים במחלקתנו, אולם כפי שציינתי החשוב הוא שיימצא פרוטוקול בכל מחלקה.

לצפייה בפרוטוקול טיפול בכאב לחצו כאן.

קיום כנס EUPSA בשנת 2021 בישראל:

בכנס ISPSR שהתקיים בסיציליה לפני כחודש פגשתי בארוחת ערב את פרופ' BENO URE ופרופ' Zacharias Zachariou והצגתי בפניהם אפשרות לקיים את כנס EUPSA בשנת 2021 בישראל.

שניהם כשני יו"ר לשעבר של ארגון EUPSA מסרו כי יתמכו בהצעה זו! ברור לחלוטין כי תמיכת שניהם בקיום הכנס בתל אביב בעלת משמעות מכרעת. בישיבת חברי וועד האיגוד שהתקיימה אתמול בערב והנושא הוצג – מסתבר כי קיימת תמיכה של כל חברי הוועד וברור כי הנושא יקדם מאד את האיגוד הישראלי לכירורגית ילדים אולם ברור לכולכם כי המלאכה לקראת קיום כנס זה בישראל רבה מאד!!!

כנס משותף של האיגוד שלנו והאיגוד לכירורגיה כללית – סוף חודש מאי. שלשה מרצים אורחים ישתתפו בכנס – כפי שכתבתי לכם במייל קודם.

במידה ולמי מכם ישנם מקרים מורכבים ואפשרות להשתתפות האורחים בניתוח – נא ליידע אותי.

ולסיום חברי וועד האיגוד איגור דרגן צביקה ואני מאחלים לכם ולבני משפחותיכם חג חנוכה שמח.

חיליק

נושאים קשורים:  הודעות
תגובות