• יו"ר: ד״ר רן שטיינברג
  • מזכיר: ד״ר דן ארבל
  • גזבר: ד"ר דרגן קרברושיץ
  • חברת ועד: ד״ר ענבל סמוק
לזכרם

דברים לזכר פרופ' אדי בר-מאור ז"ל 1931-2015

אדי,

משפחה, חברים, ידידים, רופאים, אחיות ועובדי ביה"ח רמב"ם, רופאים מכל הארץ, רופאי האיגוד לכירורגית ילדים ורבים מתלמידך, התאספנו כאן היום בכדי להיפרד ממך ולומר לך כי היית אדם מדהים, איש משפחה ורופא מהגדולים שהכרתי. אדי-בר-און

נפלה בחלקי הזכות הגדולה להיפגש עימך ולהכירך כשהייתי כירורג צעיר בביה"ח רמב"ם לפני כשלושים שנה, מספר שנים לאחר שהקמת ובנית לתפארת את המחלקה לכירורגית ילדים.

פגשתי אדם מיוחד במינו, אדם ישר, צנוע, מרצה מעולה לסטודנטים לרפואה המדבר עם תלמידך בגובה העיניים.

רופא מסור לתינוקות, לילדים ולמשפחותיהם במסירות אין קץ וכירורג המנתח את חוליו שכל ניתוח ובעיקר המורכבים שבהם נראים לתלמידיך כמעשה קסם.

היית דמות נערצת לרופאים הצעירים ולסטודנטים ומודל לחיקוי. פרט לכישוריך המנואליים המדהימים, היה לך ידע נרחב, כתבת ופרסמת מאמרים ופרקים בספרות העולמית ובכנסים הרבים שהשתתפת והרצית בהם בעולם - יכולתי לראות כמה הערכה וכבוד רוכשים לך כל  עמיתיך כולל מנתחי הילדים הטובים בעולם.

היית בין מקימי האיגוד הישראלי לכירורגית ילדים ולמעשה מאבות המייסדים של המקצוע בישראל ועל כך אנו מודים לך ותרומתך זו למקצוע תישאר לעד!!

אדי, אספר בקצרה על כמה מתכונותיך המיוחדות:

רבים אינם יודעים אך ראיתי אותך כספורטאי, היית מגיע כל בוקר לביה"ח בשעת בוקר מוקדמת 06:00, כששאר עמיתיך למקצוע ישנים עדיין, יוצא לאימון גופני וחוזר לקראת השעה שמונה לביקור במחלקה. אני גם זוכר את מירוץ הרופאים שארגנת בביה"ח במטרה לשפר את כושרם הגופני הדל, כמו גם לקיים מפגש חברתי נעים מחוץ לכותלי ביה"ח.

מרוצים אלה לרופאים הפכו בזמנו למסורת מבורכת.

אדי, איש שמח ואופטימי וזאת למרות ואולי בגלל היותך ניצול שואה. היית בעל חוש הומור הונגרי מפותח, ובעיקר נהנתי בכנסים בחו"ל מהבדיחות אותם סיפרת לרופאים בשפה האנגלית ובאקסנט ההונגרי.

היית חבר אמיתי! עם רגישות אנושית מדהימה, תמיד דאגת לסובבים אותך ולכל צוות האחיות והרופאים במחלקה. התעניינת בכל בעיה של איש צוות ונרתמת מייד לסייע על מנת לתת פתרון.

אני זוכר שיזמת את הקמת "רומי" - רופאים מנתחי ילדים, בהם השתתפת אתה, גדעון ואנוכי. הגישה החדשנית הזו של עבודה משותפת של רופאים מחוץ לכותלי ביה"ח בעבודה הפרטית הינו מיוחד במינו ומדגים את החשיבה והיוזמה המקורית שלך בכדי להנעים ולסייע לעבודה המחלקתית.

היותי היום מנהל מחלקה לכירורגית ילדים הוא בעיקר בזכותך ובזכות לימודי רזי המקצוע וייחודיותו ממך.

אדי, היית איש משפחה למופת, הקמת משפחה לתפארת יחד עם אשתך וסילי אשר תמכה בך לכל אורך הקריירה הרפואית שלך והילדים שלך הם העדות החשובה מכל.

אני רוצה לציין את התמיכה המשפחתית בך בשנים האחרונות אשר היו קשות הן לך והן לבני משפחתך.

אדי, איש ענק ויקר לכולנו אוהבים אותך.

נזכור אותך לעד !!

ד"ר יחיאל שויד

נושאים קשורים:  לזכרם
תגובות